Türkiye Yaşam Rehberi, Lüks Mekanlar, Konut Projeleri

 


Husna Sandals

Eklenme Tarihi: 17 Ağustos 2012

Husna Sandals Aedon Husna Sandals Aedon Husna Sandals Aedon Husna Sandals Artemisia Husna Sandals Artemisia Husna Sandals Artemisia

Husna Sandals Aedon Husna Sandals Aedon Husna Sandals Aedon Husna Sandals Aedon Husna Sandals Aedon Husna Sandals Aedon

Husna Sandals Aedon Husna Sandals Aedon Husna Sandals Aedon Husna Sandals Aedon Husna Sandals Aedon Husna Sandals Aedon

HUSNA markası Amerika Birleşik Devletleri’nde inşaat yönetimi konusundaki yüksek lisans ve doktora eğitiminin ardından, kalbinin sesini dinleyerek 10 yıllık bir kariyeri geride birakip, bambaska bir yola girmis bir insanin eseri.

Markanın yaratıcısı, Bodrum Sandaletlerinin yaratıcısı ve isim babası Ali Güven’in yaptığı muhteşem el yapımı sandaletlere ve ustalığına olan hayranlığının sonucu bu işe girmiş…

HUSNA markasının sahibi Hüsna Bülbüloğlu; zor da olsa keyif almaktan büyük zevk aldığı bir işe girmiş olmaktan çok memnun. Çok büyük bir ismi ve önemli bir geleneği yaşatmak ve geldiği yerden daha da yukarılara taşımak için uğraş veriyor.

Genel

Markaya Genel Bakış

2005 yılında rahmetli Ali Güven ustadan bu muhteşem sanat eseri sandaletlerin yapılışını ve inceliklerini oğrenmiş Hüsna Bülbüloğlu.

Yıl 2012 olduğunda, Ali Güven’in yetiştirdiği çırağı ve tek yardımcısı olan Ada Basmacı’yı da yanına alarak işe koyuluyor. O günden beri gece gündüz markayı doğru konumlandırmak ve hakettiği yeri bulması için uğraşıyor…

El yapımı bu muhteşem sandaletlerin en önemli özelliği, yapımının hiç bir aşamasında makina kullanılmaması , dayanıklılığı, ayağı sararak verdiği rahatlık ve hiç bir kimyasal işlem görmeden işlenen tamamen doğal deriden yapılması.

Hüsna Bülbüloğlu, amatör bir ruhla işine bağlı. Mükemmelliyetçi özelliği tasarım aşamasından, sandaletin ortaya çıkışına kadar kendini gösteriyor.

1966 yılından, 2010 yılında rahmetli olana kadar tasarım dehası sandaletlere hayat veren Ali Güven’in mirasını bugün Hüsna Bülbüloğlu Bodrum’da Mouselum’un karşısındaki atölyesinde, Ali Güven’in yetiştirdiği ve işini devrettigi ustası ve 3 çırağı ile devam ettiriyor.

Markanın Dünyadaki Önemi

Ali Güven sandaletlerinin ününü duyan yerli yabancı; Mick Jagger, Bette Midler, Dustin Hoffman, Dubai Prensesi Latiffah Abdurrahman, ünlü modacı Donna Karan gibi pek çok isim müşteri olmuş.

Bugün marka emekleme döneminde olduğu halde, başarılı bir yolda emin adımlarla ilerliyor. Dubai ve Körfez bölgesi ülkelerini içeren, dünyadan sadece 21 tasarımcının yer aldığı “the cARTel” projesinde yer alıyor. Aynı zamanda Hindistan’a Luxury Ouotient firması aracılığı ile distribütörlük vermiş marka. Sandalet yapan tek marka olarak yer alıyor işbirliginde.

Aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerinde yer almaya mutlak özen gösteriyor Hüsna Bülbüloğlu. Ürdün Kralı Kral Hüseyin’in adını taşıyan King Hussein Cancer Foundation’in sponsorları arasinda. Gelirinin %10 unu bu vakfa bağışlıyor, kanser tedavisi gören çocukların tedavilerinde kullanılmak üzere.

Take straps of leather and weave around your foot up to your ankle. You are going for a style that is strong , stylish, daring and comfortable. Does that seem like an impossible dream? Stylish, daring and comfortable ? No! It is a reality for a warrior princess!

The modern Gladiator sandal has been a continued fashion success for a while now. Now the crafts and secrets of Turkey’s ‘sandal master’ Ali Guven have been passed down to Turkish designer, Husna. And to leak a secret or to …every stitch and cut is carried out by hand. The organic calf leather is processed using tannic acid extracted from the bark of the vallonea tree. The result is leather that does not retain any smells, never causes the feet to sweat and protects them from fungal inspections. All this in addition to lasting a lifelong!

Ali Guven believed in treating his sandals with artistic respect, making each pair a piece of art. Celebrities such as Mick Jagger, Bette Midler and Sting have all ordered customized pairs, with Donna Karan and Lakis Gavalas having used his designs. The princess of Dubai, Latifah Abdarrahman was also a valued customer! So it is joy that Husna continues the great work of a great designer and artist.

Ürünler

Bayan Sandalet

Husna Sandals Aedon Husna Sandals Aedon Husna Sandals Aedon Husna Sandals Artemisia Husna Sandals Artemisia

Husna Sandals Artemisia Husna Sandals Aedon Husna Sandals Aedon Husna Sandals Aedon Husna Sandals Aedon

Husna Sandals Aedon Husna Sandals Aedon Husna Sandals Aedon Husna Sandals Aedon Husna Sandals Aedon

Husna Sandals Aedon Husna Sandals Aedon Husna Sandals Aedon Husna Sandals Akila Husna Sandals Aphrodisias

Husna Sandals Arabella Husna Sandals Arabella Husna Sandals Arabella Husna Sandals Artemisia Husna Sandals Artemisia

Husna Sandals Caria Husna Sandals Caria Husna Sandals Caria Husna Sandals Caria Husna Sandals Hurrem

Husna Sandals Husna Husna Sandals Husna Husna Sandals Husna Husna Sandals Husna Husna Sandals Husna

Husna Sandals Nazneen Husna Sandals Nazneen Husna Sandals Seres Husna Sandals Tuba Husna Sandals Sapphira

Husna Sandals Wazzala Husna Sandals Wazzala Husna Sandals Wazzala Husna Sandals Wazzala Husna Sandals

 

Erkek Sandalet

Husna Sandals For Men Husna Sandals Kallini Husna Sandals Oetzi

Unisex Sandalet

Husna Sandals Sapphire Husna Sandals Sapphire Husna Sandals Sapphire Husna Sandals Sapphire Husna Sandals Sapphire

Husna Sandals For Men Husna Sandals Kallini Husna Sandals Oetzi

İhracat Ülkeleri

DUBAI : The cARTel Project

Basın Kösesi

Husna-Sandals-Basin-Kosesi     

Husna-Sandals-Forbes Husna-Sandals-NobleandRoyal   

    

İletisim

husnasandals@gmail.com


GALERİ
 
 • Vogue Hotel Kemer
 • 1
 • 2
 • Limak Lara Hotel & Resort
 • limak-atlantis-hotel-belek
 • Limak-Arcadia-Hotel
 • Q-Office-Center-Maslak-Beybi-Giz-Plaza-Istanbul
 • Les-Ottomans-Hotel-Istanbul
 • Maranta Gusto Bahçeşehir
 • Valentino-Kartallar-Restaurant-Kumkapi
 • Raki-Balik-Restaurant-Kumkapi-Istanbul
 • Club-Nispet-Etiler
 • lucca-nobleandroyal
 • Sansendo
 • Dodici Cafe Ataköy Marina