Türkiye Yaşam Rehberi, Lüks Mekanlar, Konut Projeleri

 


Valentino Kartallar Restaurant Kumkapı

Eklenme Tarihi: 06 Kasım 2012

Valentino Kartallar Restaurant Kumkapı Valentino Kartallar Restaurant Kumkapı Valentino Kartallar Restaurant Kumkapı Valentino Kartallar Restaurant Kumkapı Valentino Kartallar Restaurant Kumkapı Valentino Kartallar Restaurant KumkapıValentino Kartallar Restaurant Kumkapı Valentino Kartallar Restaurant Kumkapı Valentino Kartallar Restaurant Kumkapı Valentino Kartallar Restaurant Kumkapı Valentino Kartallar Restaurant Kumkapı Valentino Kartallar Restaurant Kumkapı

Gelin tarihi beraber yaşayalım eski bir taş plak gibi…

Kumkapı Kartallar Restaurant 1952 yılında Çamur Şevket lakaplı Şevket BOZACIOĞLU tarafından tek tekçi dükkanı olarak kurulmuştur.. Arz ve talep doğrultusunda Çamur Şevketin yeri KARTALLAR RESTAURANT ismi ile ün yapmıştır.

Genel

Genel Bakış

Beşiktaşlıların uğrak mekanı olan bu işletme spor, siyaset ve sanat camiasından birçok ünlü isme yılar boyunca hizmet etmiştir.

1998 yılında Çamur Şevketin oğulları, mekanda yıllarca emek vermiş olan Kemal DURANOĞLUNA devretmişlerdir.

Kumkapı İstasyon Cadde ( Ördekli Bakkal Sokak ) No:21 adresinde Kemal DURANOĞLU tarafından işletilen mekan turizme ve yerli müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için 2008 yılında adres değişikliği yapmıştır.

Almanyanın çeşitli yerlerinde hizmet veren VALENTİNO Restaurant zincirlerine bir de Kumkapı Çapariz Sokak No:32 adresinde yeni, nezih bir mekan eklenmiştir.

İsim kardeşliği yapılarak Valentino – Kartallar Restaurant olarak hizmet etmektedir.

Müşterileri gazeteci, spor camiası, sağlık kuruluşları, ilaç firmaları, v.s. olan bu ünlü mekan aynı zamanda yeni yerinde tüm dünyadan gelen turistlere de hizmet vermeye başlamıştır. Son derece titiz ve tecrübeli ekiple çalışan mekanımız yerli ve dünya mutfağından özel menüler hazırlayarak misafirlerine sunmaktadır.

Yazın aynı anda 350, kışın 250 kişilik kapasitesi ile Kumkapının en geniş ve ferah mekanlarından biridir. Deniz manzaralı ikinci katı ve terası ile de ayrı bir özellik taşımaktadır. Özel toplantı yemeklerinin sıkça verildiği işletmemizde her gün fasıl ekibi müzik ziyafeti ile günü stresini alıp güzel ve eğlenceli anlar yaşatmaktadır.

Kumkapı Restaurantları sokağının hemen girişinde yer alan mekanımız yaz bahçesinde 110 , deniz manzaralı ikinci katında 120 kişiye İstanbul nostaljisi yaşatmaktadır.

Duvarları buram buram tarihi resimlerle süslü mekanda sizde geçmişi anımsayacak kalıntılar bulabilirsiniz.

Tarihçemiz

Dünyada bir örneği olmayan 150 yıllık geçmişe sahip olan İstanbul’un Eminönü ilçesine bağlı Kumkapı semti, Bizans döneminde bir balıkçı köyü olarak kurulmuştur. Osmanlı döneminde de yemeye, içmeye ve eğlenmeye düşkün vatandaşların yaşadıkları bir bölge olma özelliğini sürdüren semtte, Bizans ve Osmanlı dönemlerinden günümüze kadar ulaşmış kilise gibi tarihi yapılar görebilmek mümkündür.

Bugün de Kumkapı denince akla ilk gelen şey yine “yeme-içme” ve “eğlence” dir. İstanbul’un en önemli turistik bölgelerinden olan semt, şehirde yaşayan Türk, Ermeni ve Musevi vatandaşların ortak bir kültürü olan “meyhane”lerin toplandığı en önemli merkezdir. Semtteki Arnavut kaldırımıyla döşenmiş sokaklara taşan masalar, akşamın ilk saatlerinden itibaren yerli ve yabancı ziyaretçiler tarafından doldurulmaya başlar.

Meyhanelerin mönüsünde, topik, fasulye pilaki, Çerkez tavuğu, fava, humus, haydari, acılı ezme, lakerda ve midye dolma gibi geleneksel Osmanlı mezeleri yer almaktadır. Mezelerden sonra ana yemek olarak mevsimine göre değişen taze balık çeşitleri sunulur. Yemeğe ise yine geleneksel bir Türk içkisi olan “rakı” eşlik eder. Meyhanelerde dileyenler için şarap gibi diğer alkollü içecekler de bulunmaktadır.

Her masada farklı dilden bir sohbete tanık olabileceğiniz Kumkapı’da yemek sırasında keman, darbuka ve klarnetten oluşan gezici müzisyenler eşliğinde geleneksel Türk müziklerini dinleme (fasıl) ve bazı meyhanelerde ise oryantal dans şovu izleyebilme olanağına da sahip olabilirisiniz.

İstanbul’u ziyaret eden yerli ve yabancı misafirlerin gitmek için tercih ettikleri yerlerin başında gelen ve akşam olunca tamamen bir şenlik alanına dönüşen Kumkapı’daki bu eğlence sabah 05.00’e kadar devam etmektedir.

Konumu

Çapari Sok. No: 32

Kumkapı-Fatih / ISTANBUL

Web: www.valentinokartallar.com

Email: info@valentinokartallar.com

Otopark

Hizmet Günleri

Yılın bütün günlerinde hizmetinizdeyiz.

Menü

Standart Menü

Salatalar

Ekibimiz

Davet – Organizasyon

Basın Bülteni

2011 İSTANBUL TURİZM ÖDÜLLERİ

İstanbul Valisi HÜSEYİN AVNİ MUTLU

Kültür ve Turizm Bakanı ERTUĞRUL GÜNAY

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı KADİR TOPBAŞ

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet MİSBAH DEMİRCAN

NADİR GÜLLÜOĞLU

İstanbul Rehberler Odası Başkan Yardımcısı Dr. SEDAT BORNOVALI

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri MUSTAFA İSEN

İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü

TÜRSAB Başkanı BAŞARAN ULUSOY

Tanıtma Genel Müdürü Cumhur GÜVEN TAŞBAŞI

Türkiye Gazeteciler Genel Başkanı ÖZKAN ALTINTAŞ

Fatih Kumkapı’daki 19 Restorana “Yıldızlı Bayrak” verildi

Fatih Kumkapı’daki 19 Restorana “Yıldızlı Bayrak” verildi…

Fatih Belediyesi ile İstanbul Lokantacılar Odası tarafından belirli koşulları yerine getiren Kumkapı’daki lokantalara “Yıldızlı Bayrak” verildi.

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Fatih’in Türk Mutfağı’na ait değerlerini ön plana çıkarmaya yönelik bu projede amaç, denetleme değil; iyiyi, kaliteliyi ödüllendirme, diğer firmaları da özendirmedir” dedi.
Kumkapı, Valentino Kartallar Restoran’da düzenlenen ‘Yıldızlı Bayrak’ dağıtım programına Fatih Kaymakamı Hasan Karakaş, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, İstanbul Lokantacılar Odası Başkanı Sayit Karabağlı, Niyazibey Lokantaları Sahibi Niyazi Manav, Kumkapı Esnaflar Derneği Başkanı Kemal Duranoğlu ve Kumkapı esnafı katıldı.
Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, ‘Yıldızlı Bayrak’ projesinin dört sene önce hayata geçirildiğini belirterek, Mutfak kültürünün milleti oluşturan kültürel değerlerden biri olduğuna dikkat çekti. Başkan Demir, turizmin merkezi olan Tarihi Yarımada’da bu değerlerin korunması gerektiğini belirterek, “Yıldızlı Bayrak Projesi”nin hijyen, gıda güvenliği, kalitesi, fiyat içeriği denetlenen lokantaların prestijini arttırmak gibi bir işlevinin de bulunduğunu anlattı. Projenin vatandaşa sağlıklı ürünler sunmak, lokantaların daha temiz ve hijyenik çalışmalarını sağlamak, tanımını yapmak, sınıflandırmada objektif kriterler koymak ve personele eğitim sağlamak gibi amaçları bulunmaktadır.” dedi. Demir, vatandaşlara da lokantalarda yıldız aramaları önerisinde bulundu.

Fatih Kaymakamı Hasan Karakaş, son yıllarda Türkiye’de zihniyet devrimi yaşandığına dikkat çekerek, kentsel dönüşüm projeleriyle 30 yıldan daha az bir zaman dilimi içerisinde İstanbul’un çehresinde ciddi bir değişim beklediğini ifade etti. Tarihi Yarımada Fatih’te özellikle turizme yönelik hizmet eden lokantaların hijyen, kalite ve fiyatta bir istikrar sağlaması gerektiğine vurgu yaptı. Yerli ve yabancı turisti rahatsız ederek hanutçuluk yapanları da uyaran Karakaş, “Her şey para ile ölçülmemeli. İyi propaganda, iyi ağırlama, güler yüzlü hizmetin mutlaka geriye olumlu dönüşlerinin olacağını söyledi.

Toplantıya katılan İstanbul Lokantacılar Odası Başkanı Sayit Karabağlı da “Yıldızlı Bayrak” projesinin teşvik edici ve rekabeti arttırıcı bir çalışma olduğuna dikkat çekerek, lokantacıların eğitimi için belediye ile birlikte çalışma yapmaya da hazır olduklarını söyledi.

Törende projenin öncülüğünü yapan Niyazi Bey lokantalarının sahibi Niyazi Manav da, Yıldızlı Bayrak projesini hayata geçiren Fatih Belediyesi’ne ve gönüllü olarak bu projeye katılarak, eksiklerini tamamlayan esnafa teşekkür etti. Manav, merdiven altı gıda işi yapanları ciddi bir şekilde eleştirerek, lokantacılık işinin çok önemli olduğunu ve kişilerin vicdanlarına bırakılmaması gerektiğine dikkat çekti.

Kumkapı Esnaflar Derneği Başkanı Kemal Duranoğlu, Fatih Belediyesi’nin Eminönü ilçesini bünyesine katmasıyla birlikte iki senedir Kumkapı’nın daha da güçlendiğini ve kabuk değiştirdiğini belirtti. Duranoğlu, turist çekmenin çok ciddi bir çaba gerektiğini ve bunun için de ‘Yıldızlı Bayrak’ projesinin kendileri için büyük önem arz ettiğini dile getirdi.

Konuşmaların ardından İstanbul Lokantacılar Odası Başkanı Sayit Karabağlı üç yıldız alan restoranlara, Fatih Kaymakamı Hasan Karakaş 4 yıldız alan restoranlara, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir de Kumkapı’da tek 5 yıldız alan Kalamar Restoran’a Yıldızlı Bayrak ve belgesini verdi. Birlikte çektirilen hatıra fotoğrafının ardından törene katılanlar Yıldızlı Bayrak alan lokantalardan getirilen yemeklerin tadına baktı. Kumkapı Müzisyenleri Orkestrası da mini bir konser verdi.

Kumkapı Esnaflar Derneği Başkanı Kemal Duranoğlu, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’e bölgelerine hizmetlerinden dolayı bir teşekkür plaketi ve çiçek verdi.

Rezervasyon


GALERİ
 
 • Vogue Hotel Kemer
 • 1
 • 2
 • Limak Lara Hotel & Resort
 • limak-atlantis-hotel-belek
 • Limak-Arcadia-Hotel
 • Q-Office-Center-Maslak-Beybi-Giz-Plaza-Istanbul
 • Les-Ottomans-Hotel-Istanbul
 • Maranta Gusto Bahçeşehir
 • Valentino-Kartallar-Restaurant-Kumkapi
 • Raki-Balik-Restaurant-Kumkapi-Istanbul
 • Club-Nispet-Etiler
 • lucca-nobleandroyal
 • Sansendo
 • Dodici Cafe Ataköy Marina