Türkiye Yaşam Rehberi, Lüks Mekanlar, Konut Projeleri

 


Audi R8 Spyder

Eklenme Tarihi: 01 Ekim 2012

Araç tasarımı gelecekle yarışıyor… İlerici, saf, otantik

Audi R8 Spyder 5.2 FSI quattro, tasarımı ile bir sportif üstünlüğü ve yenilikçi teknolojiyi birleştirmektedir. Gerçekten benzersiz olan bir otomobil – güçlü ve duygusal. Kısacası gerçek bir Audi.

Karşılaştırma kabul etmeyen itiş gücü… 5.2 FSI quattro

Hafif, kompakt bir yapı ile birlikte yüksek motor devirleri, fevkalade tepki ve müthiş bir güç – Audi R8 Spyder’in aracın ortasına yerleştirilmiş 10 silindirli motoru standartları yeniden tanımlamaktadır. Motorun zengin sesi 5.2 FSI quattro’nun performans yeteneklerinin müthiş bir şekilde belirtmektedir.

Hep verimli

Markanın “Teknoloji ile bir adım önde ” şeklindeki temel felsefesi, Audi markasının tam kalbinde yer alan en gelişmiş teknolojiyi özetler. Audi bütünleşik bir konsept çerçevesinde çeşitli verimlilik önlemlerini tutarlı şekilde uygulamaktadır. Çok sayıda yeniliği geliştiren firma olarak otomotiv teknolojisi üzerinde kalıcı bir etki bıraktık. Audi R8 Spyder 5.2 FSI quattro – hem bir bütün olarak hem de en küçük ayrıntısına kadar verimlilik anlamına gelir.

Firma

Tasarım

Audi uzay kafesinin (ASF®) en yeni kuşağı Audi R8 Spyder 5.2 FSI quattro’nun toplam ağırlığını azaltmaktadır. Yan bölümlerde ve kaportada, tente bölmesi kapağında ve iç mekanda olmak üzere karbon elyafı ile güçlendirilmiş plastik (CFRP) de kullanılmıştır. Pratikte bu üstün düzeyde güvenlik, daha fazla performans ve daha iyi kullanım anlamına gelir.

Dış: Güçlü, kaslı ve çarpıcı
Audi R8 Spyder 5.2 FSI quattro klasik yarış otomobillerinin tasarım dilini yansıtır. Hem tente kapalıyken hem de tente açık durumdayken otomobilin arka bölümü güçlü ve kaslı bir görünüme sahiptir. Audi R8 Spyder 5.2 FSI quattro’nun çarpıcı ön kısmı da sportif bir görünüm sağlar. Alüminyumdan yapılmış dik meyilli ön cam çerçevesi dinamik çizgileri vurgularken araca daha da atletik bir görünüm verir. Üzerinde düşey ve yatay krom çubuklar olan tek çerçeveli ızgara( singleframe) hemen aracın bastırılamaz şekilde öne doğru atılma duygusunu hatırlatır. Uzun,estetik çizgilere sahip hava giriş yerleri: Audi R8 Spyder 5.2 FSI quattro profilden bakıldığında etkileyici bir havaya sahiptir. Tamamen ışıklı diyot (LED) teknolojili farlar  görsel bir özellik de oluşturur.

Tente: Klasik ve tam otomatik
Bir coupé otomobili bir spyder’e dönüştüren orijinal kumaş tavandır. Uzatılmış tente Audi R8 Spyder 5.2 FSI quattro’nun açık şekilde yapılandırılmış çizgilerini vurgular. Tek bir düğmeye basmak suretiyle tamamen otomatik olarak açılır ve kapanır – 6 ve 50 km/h arasında bir hızla yol alırken bile. Audi R8 Spyder’in tentesinin tamamen açılması sadece 19 saniye sürer. Saf keyif: Yan camlar indirildiğinde tente kapalıyken bile 10 silindirli motorun sesinden keyif alabilirsiniz.

İç mekan: Her ayrıntıda üstünlük 
Audi R8 Spyder 5.2 FSI quattro’nun iç mekanı en ufak ayrıntısına kadar bir sportiflik ve işlevselliğin resmidir: Elektrikle katlanabilen, ısıtmalı arka cam aynı zamanda bir rüzgar deflektörü görevi yapar; standart olarak ilave bir rüzgar deflektörü de vardır. Orta konsolun yükseltilmiş olması, opsiyonel R tronic® şanzımanın joystick ile kumandasını kolaylaştırır. Bang & Olufsen ses sistemi tentenin konumu ne olursa olsun olağanüstü bir dinleme deneyimini garanti eder. Dünyada bir ilk: Audi opsiyonel mobil telefon hazırlığı ve Bluetooth arabirimi için sürücü ve yolcu emniyet kemerlerine mikrofonlar entegre eden ilk spor otomobil üreticisidir. Sürücü ve yolcu için üçer adet mikrofon her zaman kısa bir konuşma mesafesinin korunmasını sağlar ve tente açıkken bile ses kalitesini önemli ölçüde iyileştirir.

Motor

Son derece heyecan verici: 386 kW (525 bhp) güç Audi R8 Spyder 5.2 FSI R tronik şanzıman teknolojisi ile  quattro’yu sadece 4.1 saniyede sıfırdan 100 km/h’ye ulaştırır. 12.4 saniyede 200 km/h hıza ulaşılır. Nefes kesici maksimum hız 313 km/h’dir.

Yenilikçi yüksek devirli konsept (HRC) 
Üstün performansı ifade etmenin en hızlı yolu nedir? Yüksek devirli konsept. Şimşek gibi hızlı tepki, karşılaştırma kabul etmez ataklık: 8.000 d/d’ye kadar çıkan geniş motor devri aralığı saniyenin kesri kadar bir zamanda kullanıma hazırdır. 530 Nm’ye kadar çıkan dolgun tork eğrisi Audi R8 Spyder 5.2 FSI quattro’yu karşı konulamaz şekilde ileri doğru iter.

Güç ve teknolojinin ideal kombinasyonu 
En yeni 4 supaplı FSI® teknolojisi sayesinde Audi R8 Spyder 5.2 FSI quattro benzinin her damlasında daha fazla güç üretir. CFRP komponentler ve hafif alüminyum yapı aracın toplam ağırlığını azaltırken kuru karterli yağlama otomobile düşük bir ağırlık merkezi sağlar ve güçlü enlemesine ivmelere izin verir.

Yakıt tüketimi ve emisyon değerleri 
Yakıt tüketimi, ortalama: 14.9 l/100 km / 13.9 l/100 km*
CO2 emisyonu, ortalama: 356 g/km / 332 g/km*
* R tronic® ile

Verimlilik

Audi Uzay Kafesi (ASF®)

Audi Uzay Kafesinde (ASF) kullanılan alüminyum hafiftir, döküm parçalar ve ekstrüzyon profiller için çeliğe kıyasla daha fazla tasarım özgürlüğü sunar ve bu malzemeden yapılan parçalar yüksek bir rijitliğe sahiptir.

CFRP komponentler

Karbon elyafı ile güçlendirilmiş plastikler (kısaca CFRP) geleceğin malzemesidir. Çelik ile benzer bir mukavemet değerine sahip olmasına rağmen CFRP çelikten % 60 daha hafiftir ve daha da geniş şekillendirme özgürlüğü sunar. Audi R8 Spyder 5.2 FSI quattro’nun yan bölümlerinde, kaportasında, tente bölmesi kapağında ve iç mekanında CFRP komponentler mevcuttur.

FSI®

Her damla önemlidir. Son derece verimli olan FSI® teknolojisi, yakıt ikmali için duruş sayısını sadece Audi otomobil yarışları dünyasında azaltmaz. Özel valfler yakıtı milisaniye hassasiyetiyle dozajlar ve 120 bar’a kadar çıkan basınçlarla doğrudan yanma odasının içine püskürtür. Sonuç, daha düşük yakıt tüketimiyle birlikte üstün bir performans ve canlı bir tepkidir.

Modeller

Markalar

Basın Bülteni


GALERİ
 
 • Vogue Hotel Kemer
 • 1
 • 2
 • Limak Lara Hotel & Resort
 • limak-atlantis-hotel-belek
 • Limak-Arcadia-Hotel
 • Q-Office-Center-Maslak-Beybi-Giz-Plaza-Istanbul
 • Les-Ottomans-Hotel-Istanbul
 • Maranta Gusto Bahçeşehir
 • Valentino-Kartallar-Restaurant-Kumkapi
 • Raki-Balik-Restaurant-Kumkapi-Istanbul
 • Club-Nispet-Etiler
 • lucca-nobleandroyal
 • Sansendo
 • Dodici Cafe Ataköy Marina